Harmonogram 2016
Z MiS
(Rozdíly mezi verzemi)
m (Přesun Anatomie do další části samostudia.) |
(Základ programu na 7. 7. 2016, program na 28. 7. 2016) |
||
Řádka 64: | Řádka 64: | ||
− | + | == Čtvrtek 7. 7. 2016 15:30–20:15 == | |
− | == | + | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců |
− | + | #* [[Stavba cvičební jednotky]] (08:30–10:00): Martin, konzultant Bára | |
+ | #* [[Způsoby organizace a vedení cvičenců|Organizace cvičenců]]: Jarek, konzultant Martin | ||
Řádka 83: | Řádka 84: | ||
− | |||
== '''Zatím návrh:''' Čtvrtek 28. 7. 2016 15:30–20:15 == | == '''Zatím návrh:''' Čtvrtek 28. 7. 2016 15:30–20:15 == | ||
− | + | # [[Pedagogika, psychologie a didaktika|Pedagogika, psychologie]] (15:30–17:00): Zuzana, Martin | |
+ | #* [[Pojmy pedagogiky a didaktiky]] | ||
+ | #* [[Věková specifika cvičenců]] | ||
+ | #* [[Cvičitel a cvičenci|Cvičitel a cvičenci, řešení konfliktů]] | ||
+ | #* [[Příprava hodiny]] | ||
+ | #* [[Motivace cvičenců a cvičitele]] | ||
+ | # Cvičení s hudbou (17:10–18:40): Zuzana | ||
+ | #* [[Hudba při tělesném cvičení| Hudební skladba (teorie)]] | ||
+ | #* [[Cvičení s hudbou| Volba hudebního doprovodu]] | ||
+ | #* Základy aerobiku | ||
+ | # [[Volejbal|Sportovní hry — volejbal]] (18:45–20:15): Hanka, konzultant Martin | ||
+ | |||
Řádka 138: | Řádka 149: | ||
--- oběd --- | --- oběd --- | ||
# Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (14:10–15:40): Jarek | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (14:10–15:40): Jarek | ||
− | |||
#* [[Stavba cvičební jednotky]] | #* [[Stavba cvičební jednotky]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (17:30–19:00): Martin, Jarek | # [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (17:30–19:00): Martin, Jarek | ||
Řádka 183: | Řádka 187: | ||
# [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část)]] (9:50–11:20): Radka, Martin, Jarek | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část)]] (9:50–11:20): Radka, Martin, Jarek | ||
--- oběd --- | --- oběd --- | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (17:15–18:00): Martin | # [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (17:15–18:00): Martin | ||
#* [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Stavba hodiny — výlet]] | #* [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Stavba hodiny — výlet]] | ||
Řádka 194: | Řádka 194: | ||
== Pátek 31. července 2015 (4 hodiny) == | == Pátek 31. července 2015 (4 hodiny) == | ||
# [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (16:30–18:00): Martin, Jarek, Radka | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (16:30–18:00): Martin, Jarek, Radka | ||
− | |||
Verze z 3. 7. 2016, 15:18
Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn!
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Středa 1. 6. 2016 17:30–19:45
Prezence (17:30 – 17:45) Úvod, seznámení s požadavky (17:45 – 18:00)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (18:00–18:45): Martin, konzultant Jarek
- Předlékařská první pomoc (18:50–19:35): Jarek, konzultant Martin
Samostudium a domácí příprava (1. část)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka): Martin, konzultant Jarek
- Atletika
- Atletika — organizace závodu (připravte závod)
- Atletika — Průpravná cvičení a hry (projděte si)
- Atletika — základy techniky (projděte si)
- Pravidla atletiky a měření výkonu (projděte si)
Úterý 14. 6. 2016 15:30–21:00 (5 vyuč. jednotek)
- Atletika (15:30–17:00): Martin, konzultace Jarek
- Prakticky: Atletika — organizace závodu (1/2 h.)
- Prakticky: Pravidla atletiky a měření výkonu (1 h.)
- Atletika (17:00–18:30): Martin, konzultace Jarek
- Prakticky: Atletika — Průpravná cvičení a hry (1/2 h.)
- Prakticky: Atletika — základy techniky (1 h.)
- Základy odborné terminologie (1. část) (18:40–19:15): Martin, konzultant Radka
- Praktický nácvik: Předlékařská první pomoc (19:20–20:05): Jarek, konzultant Martin
Samostudium (2. část)
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Program a organizace ČOS (projděte si)
Neděle 26. 6. 2016 8:20–13:30
- Program a organizace ČOS (08:30–10:00): Martin, konzultant Jarek
- Pohybové hry (10:10–10:55): Radka
- Základy odborné terminologie (2. část) (11:05–11:50): Radka, konzultant Martin
- Gymnastické činnosti — akrobacie (12:00–13:30): Radka, Martin
Samostudium 3. část
- Pedagogika a psychologie (1 vyučovací jednotka)
Čtvrtek 7. 7. 2016 15:30–20:15
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců
- Stavba cvičební jednotky (08:30–10:00): Martin, konzultant Bára
- Organizace cvičenců: Jarek, konzultant Martin
Samostudium 4. část
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Zatím návrh: Čtvrtek 21. 7. 2016 15:30–20:15
Zatím návrh: Čtvrtek 28. 7. 2016 15:30–20:15
- Pedagogika, psychologie (15:30–17:00): Zuzana, Martin
- Cvičení s hudbou (17:10–18:40): Zuzana
- Hudební skladba (teorie)
- Volba hudebního doprovodu
- Základy aerobiku
- Sportovní hry — volejbal (18:45–20:15): Hanka, konzultant Martin
Zatím návrh: Pátek 29. 7. 2016 15:30–20:15
Zatím návrh: Neděle 31. 7. 2016 08:30–13:30
Odevzdání seminární práce: min. 7 dní před zkouškami.
Neděle 14. 8. 2015, 09:00–13:30 (zkoušky)
Prezence (09:00–09:10)
- Písemné testy (09:10–09:55): Martin
- Ústní ověření metodického dopisu (10:00–12:00): Martin, Radka
- Praktická zkouška (13:00–15:00): Martin, Radka
Viz Požadavky absolvování školení.