Harmonogram 2017
Z MiS
(Rozdíly mezi verzemi)
m (Doplněn dílčí obsah pro Názvosloví 13. 7.) |
(Opravy programu kvůli Jarkovi - přehození.) |
||
Řádka 23: | Řádka 23: | ||
#* [[Principy a postup rozcvičení]] | #* [[Principy a postup rozcvičení]] | ||
#* [[Správné držení těla]] | #* [[Správné držení těla]] | ||
− | |||
Řádka 80: | Řádka 79: | ||
#* Procvičování | #* Procvičování | ||
#* [[Grafický záznam pohybu]] | #* [[Grafický záznam pohybu]] | ||
− | # [[Fyziologie cvičení|Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika]] (2. část) ( | + | # [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (1. část)(17:55–18:40): Jarek |
+ | # [[Fyziologie cvičení|Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika]] (2. část)(18:40–19:25): Martin, konzultant Martina V. | ||
#* Opakování: [[Anatomie a fyziologie lidského těla|Úvod do anatomie]] | #* Opakování: [[Anatomie a fyziologie lidského těla|Úvod do anatomie]] | ||
#* Opakování: [[Správné držení těla]] | #* Opakování: [[Správné držení těla]] | ||
− | # [[Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] ( | + | # [[Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] (19:40–20:25): Martin, konzultant Jarek |
− | + | ||
Řádka 90: | Řádka 89: | ||
Prezence a převlečení (15:20–15:30) | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
# Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek | # Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek | ||
+ | #* [[Systém vzdělávání cvičitelů]] | ||
#* [[Program Sokola]] | #* [[Program Sokola]] | ||
#* [[Činnost ČOS|Činnost ČOS, program odboru všestrannosti]] | #* [[Činnost ČOS|Činnost ČOS, program odboru všestrannosti]] | ||
− | |||
# [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (16:20–17:05): Jarek, konzultant Martin | # [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (16:20–17:05): Jarek, konzultant Martin | ||
# Praktický nácvik: [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin | # Praktický nácvik: [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin | ||
Řádka 104: | Řádka 103: | ||
== Sobota 15. 7. 2017 08:20–<span style="color:red">Oprava: 14:05</span> (7 vyuč. jednotek) == | == Sobota 15. 7. 2017 08:20–<span style="color:red">Oprava: 14:05</span> (7 vyuč. jednotek) == | ||
Prezence a převlečení (8:20–8:30) | Prezence a převlečení (8:20–8:30) | ||
− | # Atletika (8:30–9:15): Jarek, konzultace Martin | + | # Atletika (1. část)(8:30–9:15): Jarek, konzultace Martin |
#* [[Pravidla atletiky]] | #* [[Pravidla atletiky]] | ||
#* [[Atletika - měření výkonu]] | #* [[Atletika - měření výkonu]] | ||
− | # Atletika (9:15–10:00): Jarek, konzultace Martin | + | # Atletika (2. část)(9:15–10:00): Jarek, konzultace Martin |
#* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] | #* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] | ||
# [[Basketbal|Sportovní hry — basketbal]] <span style="color:red">(10:10–11:40)</span>: Radka, konzultant Michal J. | # [[Basketbal|Sportovní hry — basketbal]] <span style="color:red">(10:10–11:40)</span>: Radka, konzultant Michal J. | ||
Řádka 120: | Řádka 119: | ||
# Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | # Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | ||
# [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (16:15–17:00): Martin | # [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (16:15–17:00): Martin | ||
− | + | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců — v posilovně (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin | |
− | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců — v posilovně ( | + | |
#* [[Způsoby organizace a vedení cvičenců|Organizace cvičenců]] | #* [[Způsoby organizace a vedení cvičenců|Organizace cvičenců]] | ||
− | # [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (2. část)(18:45–19:30): | + | # [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (2. část)(18:00–18:45): Martin |
+ | # [[Pedagogika, psychologie a didaktika|Pedagogika a psychologie]] (2. část)(18:45–19:30): Martin, konzultant Zuzana | ||
# [[Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (3. část)(19:35–20:20): Sylva, konzultant Martin | # [[Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (3. část)(19:35–20:20): Sylva, konzultant Martin | ||
#* Hodina zdravotní Tv. | #* Hodina zdravotní Tv. | ||
Řádka 130: | Řádka 129: | ||
== Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == | == Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == | ||
Prezence a převlečení (15:20–15:30) | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
− | # | + | # [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek |
+ | # Atletika (2. část)(16:20–17:05): Radka, konzultant Martin | ||
#* [[Organizace závodu|Atletika — organizace závodu]] | #* [[Organizace závodu|Atletika — organizace závodu]] | ||
#* [[Atletika — Průpravná cvičení a hry]] | #* [[Atletika — Průpravná cvičení a hry]] | ||
− | |||
# [[Cvičení s náčiním|Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním]] — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin | # [[Cvičení s náčiním|Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním]] — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin | ||
− | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (18:40–20:10): Radka, Martin | + | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (18:40–20:10): Radka, Martin |
Verze z 13. 7. 2017, 16:50
Akce je pořádaná za finanční podpory odboru všestrannosti České obce sokolské.
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Středa 21. 6. 2017 17:00–20:15 (3 vyuč. jednotky)
- Úvodní schůzka (17:00 – 17:30)
- Úvod, seznámení s požadavky
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (18:00–18:45): Martin
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (1. část)(18:55–19:40): Martin, konzultant Martina V.
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (1. část)(19:40–20:25): Radka, konzultant Martin
Úterý 27. 6. 2017 16:00–20:30 (5 vyuč. jednotek)
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina s atletikou (16:00–16:45): Martin, konzultant Jarek
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina cvičení na nářadí (17:00–17:45): Martin, konzultant Jarek
- Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana
- Základy odborné terminologie (1. část)(18:45–19:30): Martin, konzultant Radka
- Základní polohy a pohyby končetin z těchto poloh
- Program a organizace ČOS (19:30–20:15): Martin, konzultant Jarek
Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka)
- O Sokole
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Činnost ČOS, program odboru všestrannosti
- Systém vzdělávání cvičitelů
- Program Sokola
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Středa 12. 7. 2017 15:20–18:35 (4 vyuč. jednotky)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (2. část) (15:30–17:00): Martin, konzultant Martina V.
- Opakování a procvičení z předchozí části.
- Ukázka rozcvičení podle jednotlivých svalových skupin.
- Zpevňování a posilování
- Koordinační a balanční cvičení
- Cviky pro podporu správného držení těla
- Zdravý životní styl
- Gymnastické činnosti — akrobacie (1. část)(17:05–18:35): Radka, konzultace Martin
- Další gymnastické prvky, procvičování, nácvik dopomoci a záchrany.
Středa 12. 7. 2017 18:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky)
18:45 — 19:00 převlečení
- Plavání (19:00–19:45): Hanka
- Příklady cvičebních hodin — hodina plavání (19:45–20:30): Hanka
Čtvrtek 13. 7. 2017 15:20–20:15 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Gymnastické činnosti — akrobacie (2. část)(15:30–17:00): Martin, Radka
- Průpravná cvičení a základní prvky akrobacie — nácvik, dopomoc, záchrana
- Základy odborné terminologie (2. část) (17:05–17:50): Radka, konzultant Martin
- Značkové názvosloví
- Procvičování
- Grafický záznam pohybu
- Pohybové hry (1. část)(17:55–18:40): Jarek
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (2. část)(18:40–19:25): Martin, konzultant Martina V.
- Opakování: Úvod do anatomie
- Opakování: Správné držení těla
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (19:40–20:25): Martin, konzultant Jarek
Pátek 14. 7. 2017 15:20–20:20 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek
- Předlékařská první pomoc (16:20–17:05): Jarek, konzultant Martin
- Praktický nácvik: Předlékařská první pomoc (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin
- Cvičení s hudbou (18:00–19:30): Zuzana
- Hudební skladba (teorie)
- Volba hudebního doprovodu
- Základy aerobiku
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — Hodina s hudbou (19:35–20:20): Zuzana
Sobota 15. 7. 2017 08:20–Oprava: 14:05 (7 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (8:20–8:30)
- Atletika (1. část)(8:30–9:15): Jarek, konzultace Martin
- Atletika (2. část)(9:15–10:00): Jarek, konzultace Martin
- Sportovní hry — basketbal (10:10–11:40): Radka, konzultant Michal J.
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část) (11:45–13:15): Radka, Jarek, Martin
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (13:20–14:05): Martin
Pondělí 17. 7. 2017 15:20–20:20 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Sportovní hry — Ringo (15:30–16:15): Martin
- Sportovní hry — Ultimate frisbee (16:15–17:00): Martin
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců — v posilovně (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin
- Pohybové hry (2. část)(18:00–18:45): Martin
- Pedagogika a psychologie (2. část)(18:45–19:30): Martin, konzultant Zuzana
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (3. část)(19:35–20:20): Sylva, konzultant Martin
- Hodina zdravotní Tv.
Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Pobyt v přírodě, ZZZ (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek
- Atletika (2. část)(16:20–17:05): Radka, konzultant Martin
- Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část) (18:40–20:10): Radka, Martin
Zařadit!
Test — názvosloví a historie Sokola (20:15–20:30) Test — Anatomie (20:15–20:30) Test — Pedagogika, psychologie, stavba hodiny (20:15–20:30)
Zakončení školení
Odevzdání seminární práce
Odevzdání seminární práce: min. 14 dní před zkouškami.
Pondělí 7. 8. 2017, 16:00–19:00 (1. termín zkoušek)
Prezence (16:00–16:10)
- Písemné testy (16:10–16:55): Martin
- Ústní ověření metodického dopisu (17:00–18:00): Martin, Jarek, Radka
- Praktická zkouška (18:00–19:00): Martin, Jarek, Radka
Viz Požadavky absolvování školení.