Harmonogram 2017
Z MiS
(Rozdíly mezi verzemi)
(→Sobota 15. 7. 2017 08:20–13:20 (7 vyuč. jednotek): Basketbalu je věnována dvouhodinovka! Původně jen jedna hodina!) |
m (→Sobota 15. 7. 2017 08:20–Změna: 14:05 (7 vyuč. jednotek): Zdůrazněn i změněný čas volejbalu.) |
||
Řádka 97: | Řádka 97: | ||
#* Ukázka rozcvičení a závěrečné části hodiny. | #* Ukázka rozcvičení a závěrečné části hodiny. | ||
− | == Sobota 15. 7. 2017 08:20–<span style="color:red"> | + | == Sobota 15. 7. 2017 08:20–<span style="color:red">Oprava: 14:05</span> (7 vyuč. jednotek) == |
Prezence a převlečení (8:20–8:30) | Prezence a převlečení (8:20–8:30) | ||
# Atletika (8:30–9:15): Martin, konzultace Jarek | # Atletika (8:30–9:15): Martin, konzultace Jarek | ||
Řádka 105: | Řádka 105: | ||
#* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] | #* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] | ||
# [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část)]] (10:10–11:40): Martin | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část)]] (10:10–11:40): Martin | ||
− | # [[Basketbal|Sportovní hry — basketbal]] (11:45–13:15): Martin, konzultant Jarek | + | # [[Basketbal|Sportovní hry — basketbal]] <span style="color:red">(11:45–13:15)</span>: Martin, konzultant Jarek |
# Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (13:20–14:05): Martin | # Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (13:20–14:05): Martin | ||
#* [[III. třída SV - metodický dopis|Požadavky na závěrečnou práci]] | #* [[III. třída SV - metodický dopis|Požadavky na závěrečnou práci]] |
Verze z 9. 7. 2017, 22:43
Akce je pořádaná za finanční podpory odboru všestrannosti České obce sokolské.
Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn!
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Středa 21. 6. 2017 17:00–20:15 (3 vyuč. jednotky)
- Úvodní schůzka (17:00 – 17:30)
- Úvod, seznámení s požadavky
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (18:00–18:45): Martin
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (1. část)(18:55–19:40): Martin, konzultant Martina V.
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (1. část)(19:40–20:25): Radka, konzultant Martin
Úterý 27. 6. 2017 16:00–20:30 (5 vyuč. jednotek)
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina s atletikou (16:00–16:45): Martin, konzultant Jarek
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina cvičení na nářadí (17:00–17:45): Martin, konzultant Jarek
- Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana
- Základy odborné terminologie (1. část)(18:45–19:30): Martin, konzultant Radka
- Základní polohy a pohyby končetin z těchto poloh
- Program a organizace ČOS (19:30–20:15): Martin, konzultant Jarek
Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka)
- O Sokole
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Činnost ČOS, program odboru všestrannosti
- Systém vzdělávání cvičitelů
- Program Sokola
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Středa 12. 7. 2017 15:20–18:35 (4 vyuč. jednotky)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (2. část) — posilovna (15:30–17:00): Martin, konzultant Martina V.
- Pohybové schopnosti a dovednosti a jejich rozvoj
- Kompenzační cvičení
- Strečink
- Ukázka rozcvičení podle jednotlivých svalových skupin.
- Gymnastické činnosti — akrobacie (17:05–18:35): Martin, Radka
Středa 12. 7. 2017 18:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky)
18:45 — 19:00 převlečení
- Plavání (19:00–19:45): Hanka
- Příklady cvičebních hodin — hodina plavání (19:45–20:30): Hanka
Čtvrtek 13. 7. 2017 15:20–20:15 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Gymnastické činnosti — akrobacie (15:30–17:00): Martin, Radka
- Základy odborné terminologie (2. část) (17:05–17:50): Radka, konzultant Martin
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (2. část) (17:55–18:40): Martin, konzultant Martina V.
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (18:40–19:25): Martin, konzultant Jarek
- Pedagogika a psychologie (19:30–20:15): Martin, konzultant Zuzana
Pátek 14. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek
- Předlékařská první pomoc (16:20–17:05): Jarek, konzultant Martin
- Praktický nácvik: Předlékařská první pomoc (17:05–17:50): Jarek, konzultant Martin
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců — v posilovně (18:00–18:45): Jarek, konzultant Martin
- Pohybové hry (1. část)(18:45–19:30): Jarek
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (3. část)(19:35–20:20): Martin
- Opakování a procvičení z předchozí části.
- Zpevňování a posilování svalů
- Nevhodná cvičení podle jednotlivých věkových skupin
- Cviky pro podporu správného držení těla
- Testy zdatnosti a pohyblivosti
- Ukázka rozcvičení a závěrečné části hodiny.
Sobota 15. 7. 2017 08:20–Oprava: 14:05 (7 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (8:20–8:30)
- Atletika (8:30–9:15): Martin, konzultace Jarek
- Atletika (9:15–10:00): Martin, konzultace Jarek
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část) (10:10–11:40): Martin
- Sportovní hry — basketbal (11:45–13:15): Martin, konzultant Jarek
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (13:20–14:05): Martin
Pondělí 17. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Sportovní hry — Ringo (15:30–16:15): Martin
- Sportovní hry — Ultimate frisbee (16:15–17:00): Martin
- Pohybové hry (17:05–17:50): Martin
- Cvičení s hudbou (18:00–19:30): Zuzana
- Hudební skladba (teorie)
- Volba hudebního doprovodu
- Základy aerobiku
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — Hodina s hudbou (19:35–20:20): Zuzana
Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Atletika (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek
- Pobyt v přírodě, ZZZ (16:20–17:05): Jarek, konzultant Martin
- Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část) (18:40–20:10): Radka, Martin, Jarek
Zařadit!
Test — názvosloví a historie Sokola (20:15–20:30) Test — Anatomie (20:15–20:30) Test — Pedagogika, psychologie, stavba hodiny (20:15–20:30)
Zakončení školení
Odevzdání seminární práce
Odevzdání seminární práce: min. 14 dní před zkouškami.
Pondělí 7. 8. 2017, 16:00–19:00 (1. termín zkoušek)
Prezence (16:00–16:10)
- Písemné testy (16:10–16:55): Martin
- Ústní ověření metodického dopisu (17:00–18:00): Martin, Jarek, Radka
- Praktická zkouška (18:00–19:00): Martin, Jarek, Radka
Viz Požadavky absolvování školení.