Harmonogram 2017
Z MiS
(Rozdíly mezi verzemi)
m (Doplněn termín plavání, termín zkoušek jen první a zatím bez data.) |
(Program středy a čtvrtka, orientačně pátek a sobota.) |
||
Řádka 14: | Řádka 14: | ||
# Úvodní schůzka (17:00 – 17:30) | # Úvodní schůzka (17:00 – 17:30) | ||
#* Úvod, seznámení s požadavky | #* Úvod, seznámení s požadavky | ||
− | # | + | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (18:00–18:45): Martin |
#* [[Stavba cvičební jednotky]] | #* [[Stavba cvičební jednotky]] | ||
# Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (1. část)(18:55–19:40): Martin, konzultant Martina Z. | # Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (1. část)(18:55–19:40): Martin, konzultant Martina Z. | ||
Řádka 30: | Řádka 30: | ||
# Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika: Diagnostika (19:30–20:15): Martin, konzultant Martina Z. | # Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika: Diagnostika (19:30–20:15): Martin, konzultant Martina Z. | ||
#* [[Správné držení těla]] | #* [[Správné držení těla]] | ||
− | # Pedagogika a psychologie ( | + | # Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana |
#* [[Pojmy pedagogiky a didaktiky]] | #* [[Pojmy pedagogiky a didaktiky]] | ||
#* [[Pedagogické zásady]] | #* [[Pedagogické zásady]] | ||
Řádka 54: | Řádka 54: | ||
− | == Středa 12. 7. 2017 18:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén == | + | == Středa 12. 7. 2017 15:20–18:35 (4 vyuč. jednotky) == |
+ | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
+ | # [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (17:05–18:35): Martin, Jarek | ||
+ | # Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (15:30–16:15): Jarek, konzultant Martin | ||
+ | #* [[Způsoby organizace a vedení cvičenců|Organizace cvičenců]] | ||
+ | # [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (1. část)(16:20–17:05): Jarek | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Středa 12. 7. 2017 18:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky) == | ||
18:45 — 19:00 převlečení | 18:45 — 19:00 převlečení | ||
# [[Plavání]] (19:00–19:45): Hanka | # [[Plavání]] (19:00–19:45): Hanka | ||
Řádka 60: | Řádka 68: | ||
− | == | + | == Čtvrtek 13. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == |
+ | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
+ | # [[Pedagogika, psychologie a didaktika|Pedagogika a psychologie]] (15:30–16:15): Martin, konzultant Zuzana | ||
+ | # [[Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (2. část)(16:20–17:50): Martin, konzultant Martina V. | ||
+ | #* [[Pohybové schopnosti a dovednosti|Pohybové schopnosti a dovednosti a jejich rozvoj]] | ||
+ | #* [[Principy tělesných cvičení#Kompenzační cvičení|Kompenzační cvičení]] | ||
+ | #* [[Principy tělesných cvičení#Strečink|Strečink]] | ||
+ | # [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (17:55–19:25): Martin, Radka | ||
+ | # [[Odborná terminologie a názvosloví tělesných cvičení|Základy odborné terminologie (2. část)]] (19:30–20:15): Radka, konzultant Martin | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Pátek 14. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == | ||
+ | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
+ | # Praktický nácvik: [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (19:25–20:10): Jarek, konzultant Martin | ||
+ | # [[Všestranně rozvíjející cvičení|Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (2. část)(17:10–18:40): Radka | ||
+ | #* Opakování a procvičení z předchozí části. | ||
+ | #* [[Principy tělesných cvičení#Zpevňování a posilování svalů|Zpevňování a posilování svalů]] | ||
+ | #* [[Principy tělesných cvičení#Nevhodná a závadná cvičení|Nevhodná cvičení podle jednotlivých věkových skupin]] | ||
+ | #* [[Správné držení těla|Cviky pro podporu správného držení těla]] | ||
+ | #* Testy zdatnosti a pohyblivosti | ||
+ | #* Ukázka rozcvičení a závěrečné části hodiny. | ||
+ | # Program a organizace ČOS (08:30–10:00): Martin, konzultant Jarek | ||
+ | #* [[Program Sokola]] | ||
+ | #* [[Organizace ČOS|Organizace ČOS, finanční zajištění a volební systém]] | ||
+ | #* [[Činnost ČOS|Činnost ČOS, program odboru všestrannosti]] | ||
+ | #* [[Systém vzdělávání cvičitelů]] | ||
+ | # Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (x. část)(jen přidat jako součást): Martin, konzultant Martina Z. | ||
+ | #* [[Anatomie a fyziologie lidského těla|Úvod do anatomie a fyziologie]] | ||
+ | # [[Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] (18:00–18:45): Martin, konzultant Jarek | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Sobota 15. 7. 2017 08:20–20:25 (7 vyuč. jednotek) == | ||
+ | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
# Atletika (15:30–17:00): Martin, konzultace Jarek | # Atletika (15:30–17:00): Martin, konzultace Jarek | ||
#* Prakticky: [[Organizace závodu| Atletika — organizace závodu]] (1/2 h.) | #* Prakticky: [[Organizace závodu| Atletika — organizace závodu]] (1/2 h.) | ||
Řádka 67: | Řádka 107: | ||
#* Prakticky: [[Atletika — Průpravná cvičení a hry]] (1/2 h.) | #* Prakticky: [[Atletika — Průpravná cvičení a hry]] (1/2 h.) | ||
#* Prakticky: [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] (1 h.) | #* Prakticky: [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] (1 h.) | ||
− | # | + | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část)]] (15:30–17:00): Radka, Martin, Jarek |
+ | # [[Basketbal|Sportovní hry — basketbal]] (18:45–20:15): Martin, konzultant Jarek | ||
+ | # [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek|Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — Příprava a konzultace závěrečné práce]] (19:30–20:15): Martin | ||
+ | #* [[III. třída SV - metodický dopis|Požadavky na závěrečnou práci]] | ||
+ | #* [[Požadavky absolvování III. třídy všestrannosti]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Zařadit! == | ||
# [[Anatomie a fyziologie lidského těla|Úvod do anatomie a fyziologie]] | # [[Anatomie a fyziologie lidského těla|Úvod do anatomie a fyziologie]] | ||
− | |||
− | |||
# [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (18:50–19:35): Jarek, konzultant Martin | # [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (18:50–19:35): Jarek, konzultant Martin | ||
# Program a organizace ČOS (projděte si) | # Program a organizace ČOS (projděte si) | ||
Řádka 78: | Řádka 123: | ||
#* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] (projděte si) | #* [[Základy techniky atletických disciplín|Atletika — základy techniky]] (projděte si) | ||
#* [[Pravidla atletiky]] a [[Atletika - měření výkonu|měření výkonu]] (projděte si) | #* [[Pravidla atletiky]] a [[Atletika - měření výkonu|měření výkonu]] (projděte si) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (10:10–10:55): Radka | # [[Drobné pohybové hry|Pohybové hry]] (10:10–10:55): Radka | ||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (2. část)(16:20–17:50): Radka, Martin | # [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (2. část)(16:20–17:50): Radka, Martin | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
Test — názvosloví a historie Sokola (20:15–20:30) | Test — názvosloví a historie Sokola (20:15–20:30) | ||
− | |||
# [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (15:30–16:15): Martin | # [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (15:30–16:15): Martin | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
#* Ukázka rozcvičení podle jednotlivých svalových skupin. | #* Ukázka rozcvičení podle jednotlivých svalových skupin. | ||
# [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (17:55–18:40): Jarek, konzultant Martin | # [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (17:55–18:40): Jarek, konzultant Martin | ||
# [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Příklady cvičebních jednotek — Hodina v přírodě, výlet]] (18:40–19:25): Jarek, konzultant Martin | # [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Příklady cvičebních jednotek — Hodina v přírodě, výlet]] (18:40–19:25): Jarek, konzultant Martin | ||
− | |||
− | |||
− | |||
Test — Anatomie (20:15–20:30) | Test — Anatomie (20:15–20:30) | ||
− | |||
− | |||
# [[Cvičení s náčiním|Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním]] — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin | # [[Cvičení s náčiním|Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním]] — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin | ||
Prezence a převlečení (15:15–15:30) | Prezence a převlečení (15:15–15:30) | ||
# Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | # Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | ||
− | |||
# Cvičení s hudbou (18:00–19:30): Zuzana | # Cvičení s hudbou (18:00–19:30): Zuzana | ||
#* [[Hudba při tělesném cvičení| Hudební skladba (teorie)]] | #* [[Hudba při tělesném cvičení| Hudební skladba (teorie)]] | ||
Řádka 120: | Řádka 141: | ||
Prezence a převlečení (15:15–15:30) | Prezence a převlečení (15:15–15:30) | ||
# [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (15:30–17:00): Jarek, Radka, Martin | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část)]] (15:30–17:00): Jarek, Radka, Martin | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
Test — Pedagogika, psychologie, stavba hodiny (20:15–20:30) | Test — Pedagogika, psychologie, stavba hodiny (20:15–20:30) | ||
Řádka 134: | Řádka 147: | ||
Prezence a převlečení (15:15–15:30) | Prezence a převlečení (15:15–15:30) | ||
# [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí]] (15:30–17:00): Martin | # [[Cvičení na nářadí|Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí]] (15:30–17:00): Martin | ||
− | |||
# [[Odborná terminologie a názvosloví tělesných cvičení|Základy odborné terminologie]] (18:50–19:35): Martin | # [[Odborná terminologie a názvosloví tělesných cvičení|Základy odborné terminologie]] (18:50–19:35): Martin | ||
# [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (19:40–20:25): Martin | # [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (19:40–20:25): Martin |
Verze z 5. 7. 2017, 13:39
Akce je pořádaná za finanční podpory odboru všestrannosti České obce sokolské.
Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn!
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Středa 21. 6. 2017 17:00–20:15 (3 vyuč. jednotky)
- Úvodní schůzka (17:00 – 17:30)
- Úvod, seznámení s požadavky
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (18:00–18:45): Martin
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (1. část)(18:55–19:40): Martin, konzultant Martina Z.
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (1. část)(19:40–20:25): Radka, konzultant Martin
Úterý 27. 6. 2017 16:00–20:30 (5 vyuč. jednotek)
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina s atletikou (16:00–16:45): Martin, konzultant Jarek
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina cvičení na nářadí (17:00–17:45): Martin, konzultant Jarek
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika: Diagnostika (19:30–20:15): Martin, konzultant Martina Z.
- Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana
- Základy odborné terminologie (1. část)(18:45–19:30): Martin, konzultant Radka
- Základní polohy a pohyby končetin z těchto poloh
- Organizace ČOS, finanční zajištění a volební systém (19:30–20:15): Martin, konzultant Jarek
Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka)
- O Sokole
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Činnost ČOS, program odboru všestrannosti
- Systém vzdělávání cvičitelů
- Program Sokola
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Středa 12. 7. 2017 15:20–18:35 (4 vyuč. jednotky)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Gymnastické činnosti — akrobacie (17:05–18:35): Martin, Jarek
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (15:30–16:15): Jarek, konzultant Martin
- Pohybové hry (1. část)(16:20–17:05): Jarek
Středa 12. 7. 2017 18:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky)
18:45 — 19:00 převlečení
- Plavání (19:00–19:45): Hanka
- Příklady cvičebních hodin — hodina plavání (19:45–20:30): Hanka
Čtvrtek 13. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Pedagogika a psychologie (15:30–16:15): Martin, konzultant Zuzana
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (2. část)(16:20–17:50): Martin, konzultant Martina V.
- Gymnastické činnosti — akrobacie (17:55–19:25): Martin, Radka
- Základy odborné terminologie (2. část) (19:30–20:15): Radka, konzultant Martin
Pátek 14. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Praktický nácvik: Předlékařská první pomoc (19:25–20:10): Jarek, konzultant Martin
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (2. část)(17:10–18:40): Radka
- Opakování a procvičení z předchozí části.
- Zpevňování a posilování svalů
- Nevhodná cvičení podle jednotlivých věkových skupin
- Cviky pro podporu správného držení těla
- Testy zdatnosti a pohyblivosti
- Ukázka rozcvičení a závěrečné části hodiny.
- Program a organizace ČOS (08:30–10:00): Martin, konzultant Jarek
- Fyziologie tělesných cvičení a diagnostika (x. část)(jen přidat jako součást): Martin, konzultant Martina Z.
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (18:00–18:45): Martin, konzultant Jarek
Sobota 15. 7. 2017 08:20–20:25 (7 vyuč. jednotek)
Prezence a převlečení (15:20–15:30)
- Atletika (15:30–17:00): Martin, konzultace Jarek
- Prakticky: Atletika — organizace závodu (1/2 h.)
- Prakticky: Pravidla atletiky a měření výkonu (1 h.)
- Atletika (17:00–18:30): Martin, konzultace Jarek
- Prakticky: Atletika — Průpravná cvičení a hry (1/2 h.)
- Prakticky: Atletika — základy techniky (1 h.)
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (1. část) (15:30–17:00): Radka, Martin, Jarek
- Sportovní hry — basketbal (18:45–20:15): Martin, konzultant Jarek
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — Příprava a konzultace závěrečné práce (19:30–20:15): Martin
Zařadit!
- Úvod do anatomie a fyziologie
- Předlékařská první pomoc (18:50–19:35): Jarek, konzultant Martin
- Program a organizace ČOS (projděte si)
- Atletika
- Atletika — organizace závodu (připravte závod)
- Atletika — Průpravná cvičení a hry (projděte si)
- Atletika — základy techniky (projděte si)
- Pravidla atletiky a měření výkonu (projděte si)
- Pohybové hry (10:10–10:55): Radka
- Gymnastické činnosti — akrobacie (2. část)(16:20–17:50): Radka, Martin
Test — názvosloví a historie Sokola (20:15–20:30)
- Sportovní hry — Ultimate frisbee (15:30–16:15): Martin
- Ukázka rozcvičení podle jednotlivých svalových skupin.
- Pobyt v přírodě, ZZZ (17:55–18:40): Jarek, konzultant Martin
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina v přírodě, výlet (18:40–19:25): Jarek, konzultant Martin
Test — Anatomie (20:15–20:30)
- Gymnastické činnosti — cvičení s náčiním — pro ženy, muže a žactvo (17:05–18:35): Radka, Martin
Prezence a převlečení (15:15–15:30)
- Sportovní hry — Ringo (15:30–16:15): Martin
- Cvičení s hudbou (18:00–19:30): Zuzana
- Hudební skladba (teorie)
- Volba hudebního doprovodu
- Základy aerobiku
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — Hodina s hudbou (19:35–20:20): Zuzana
Prezence a převlečení (15:15–15:30)
- Gymnastické činnosti — cvičení na nářadí (2. část) (15:30–17:00): Jarek, Radka, Martin
Test — Pedagogika, psychologie, stavba hodiny (20:15–20:30)
Zakončení školení
Odevzdání seminární práce
Odevzdání seminární práce: min. 14 dní před zkouškami.
???? ??. 8. 2017, 16:00–??:?? (1. termín zkoušek)
Prezence (16:00–16:10)
- Písemné testy (16:10–16:55): Martin
- Ústní ověření metodického dopisu (17:00–18:00): Martin, Jarek, Radka
- Praktická zkouška (18:00–19:00): Martin, Jarek, Radka
Viz Požadavky absolvování školení.