Harmonogram 2018
Z MiS
Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn!
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Pondělí 25. 6. 2018 15:00–18:00 (3 vyuč. jednotky)
- Úvodní schůzka (15:00 – 15:30)
- Úvod, seznámení s požadavky
- Základy odborné terminologie (1. část)(15:35–16:20): Martin
- Základní polohy a pohyby končetin z těchto poloh
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (16:25–17:10): Jarek
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (1. část)(17:15–18:00): Martin
- Principy a postup rozcvičení
- Ukázka rozcvičení
Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka)
- O Sokole
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Činnost ČOS, program odboru všestrannosti
- Systém vzdělávání cvičitelů
- Program Sokola
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Středa 18. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek)
Středa 18. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek)
Čtvrtek 19. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek)
Čtvrtek 19. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek)
Úterý 24. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek)
Úterý 24. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek)
Středa 25. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek)
Středa 25. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek)
Středa 11. 9. 2018 15:45–18:30 (3 vyuč. jednotky)
Prezence a převlečení (15 min)
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina s atletikou (16:00–16:45): Martin
- Příklady cvičebních jednotek — Hodina cvičení na nářadí (17:00–17:45): Jarek
- Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (15:30–16:15): Martin
Pátek 14. 9. 2018 16:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky)
Prezence a převlečení (15 min)
- Plavání (17:00–17:45): Hanka
- Příklady cvičebních hodin — hodina plavání (17:50–18:35): Hanka
Zakončení školení
Odevzdání seminární práce
Odevzdání seminární práce: min. 14 dní před zkouškami.
Pondělí 17. 9. 2018, 16:00–18:30 (1. termín zkoušek)
Prezence (5 min.)
- Písemné testy (16:05–16:50): Martin
- Ústní ověření metodického dopisu (16:50–17:35): Martin, Jarek, Radka
- Praktická zkouška (17:35–18:30): Martin, Jarek, Radka
Viz Požadavky absolvování školení.