Harmonogram 2018
Z MiS
(Rozdíly mezi verzemi)
(První část školení.) |
(Zrušení školení!) |
||
(Není zobrazena 1 mezilehlá verze od 1 uživatele.) | |||
Řádka 4: | Řádka 4: | ||
<div class="Poznamka">Akce je pořádaná za finanční podpory odboru všestrannosti [http://www.sokol.eu České obce sokolské].</div> | <div class="Poznamka">Akce je pořádaná za finanční podpory odboru všestrannosti [http://www.sokol.eu České obce sokolské].</div> | ||
--> | --> | ||
− | <div class="Varovani"> | + | <!--<div class="Varovani"> |
Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn! | Zatím se jedná pouze o koncept harmonogramu!!! Harmonogram bude postupně upřesněn! | ||
+ | </div>--> | ||
+ | <div class="Varovani" style="text-align: center"> | ||
+ | Školení letos vzhledem k malému počtu přihlášených nebudeme realizovat! | ||
+ | |||
+ | Zájemci, obraťte se na Martina Šimůnka pro další informace! | ||
</div> | </div> | ||
Řádka 23: | Řádka 28: | ||
#* Ukázka rozcvičení | #* Ukázka rozcvičení | ||
+ | |||
+ | == Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky) == | ||
+ | # [[Právní odpovědnost cvičitele|Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] (1 vyučovací jednotka) | ||
+ | # O Sokole | ||
+ | #* [[Historie Sokola]] (1 vyučovací jednotka) | ||
+ | #* [[Činnost ČOS|Činnost ČOS, program odboru všestrannosti]] | ||
+ | #* [[Systém vzdělávání cvičitelů]] | ||
+ | #* [[Program Sokola]] | ||
+ | # Anatomie (2 vyučovací jednotky) | ||
+ | #* [[Soustava opěrná]] (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí) | ||
+ | #* [[Soustava svalová]] | ||
+ | #* [[Anatomie_a_fyziologie_lidského_těla#Oběhová_soustava|Soustava oběhová]] | ||
+ | #* [[Anatomie_a_fyziologie_lidského_těla#Dýchací_soustava|Soustava dýchací]] | ||
+ | #* [[Řízení organismu]] (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje) | ||
+ | |||
+ | <div class="Varovani" style="text-align: center"> | ||
+ | Školení letos vzhledem k malému počtu přihlášených nebudeme realizovat! | ||
+ | |||
+ | Zájemci, obraťte se na Martina Šimůnka pro další informace! | ||
+ | </div> | ||
+ | |||
+ | <!-- | ||
+ | |||
+ | == Středa 18. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Středa 18. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Čtvrtek 19. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Čtvrtek 19. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Úterý 24. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Úterý 24. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Středa 25. 7. 2018 8:00–12:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | == Středa 25. 7. 2018 14:00–18:10 (5 vyuč. jednotek) == | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Středa 11. 9. 2018 15:45–18:30 (3 vyuč. jednotky) == | ||
+ | Prezence a převlečení (15 min) | ||
+ | # [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Příklady cvičebních jednotek — Hodina s atletikou]] (16:00–16:45): Martin | ||
+ | # [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek| Příklady cvičebních jednotek — Hodina cvičení na nářadí]] (17:00–17:45): Jarek | ||
+ | # Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek — příprava a konzultace závěrečné práce (15:30–16:15): Martin | ||
+ | #* [[III. třída SV - metodický dopis|Požadavky na závěrečnou práci]] | ||
+ | #* [[Požadavky absolvování III. třídy všestrannosti]] | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Pátek 14. 9. 2018 16:45–20:30 — Aquapark Uherské Hradiště, plavecký bazén (2 vyuč. jednotky) == | ||
+ | Prezence a převlečení (15 min) | ||
+ | # [[Plavání]] (17:00–17:45): Hanka | ||
+ | # [[Plavání|Příklady cvičebních hodin — hodina plavání]] (17:50–18:35): Hanka | ||
+ | |||
+ | |||
+ | == Zakončení školení == | ||
+ | |||
+ | === Odevzdání seminární práce === | ||
+ | Odevzdání [[III. třída SV - seminární práce|seminární práce]]: min. 14 dní před zkouškami. | ||
+ | |||
+ | === Pondělí 17. 9. 2018, 16:00–18:30 (1. termín zkoušek) === | ||
+ | Prezence (5 min.) | ||
+ | * Písemné testy (16:05–16:50): Martin | ||
+ | * Ústní ověření metodického dopisu (16:50–17:35): Martin, Jarek, Radka | ||
+ | * Praktická zkouška (17:35–18:30): Martin, Jarek, Radka | ||
+ | Viz [[Školení_III._třídy_všestrannosti#Požadavky_absolvování_školení|Požadavky absolvování školení]]. | ||
+ | --> | ||
<!-- | <!-- | ||
Řádka 33: | Řádka 105: | ||
#* [[Správné držení těla]] | #* [[Správné držení těla]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana | # Pedagogika a psychologie (1. část)(17:55–18:40): Martin, konzultant Zuzana | ||
#* [[Pojmy pedagogiky a didaktiky]] | #* [[Pojmy pedagogiky a didaktiky]] | ||
Řádka 44: | Řádka 112: | ||
#* [[Organizace ČOS|Organizace ČOS, finanční zajištění a volební systém]] | #* [[Organizace ČOS|Organizace ČOS, finanční zajištění a volební systém]] | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (2. část) (15:30–17:00): Martin, konzultant Martina V. | # [[Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení]] (2. část) (15:30–17:00): Martin, konzultant Martina V. | ||
#* Opakování a procvičení z předchozí části. | #* Opakování a procvičení z předchozí části. | ||
Řádka 72: | Řádka 122: | ||
#* Další gymnastické prvky, procvičování, nácvik dopomoci a záchrany. | #* Další gymnastické prvky, procvičování, nácvik dopomoci a záchrany. | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
# [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (2. část)(15:30–17:00): Martin, Radka | # [[Akrobacie|Gymnastické činnosti — akrobacie]] (2. část)(15:30–17:00): Martin, Radka | ||
#* Průpravná cvičení a základní prvky akrobacie — nácvik, dopomoc, záchrana | #* Průpravná cvičení a základní prvky akrobacie — nácvik, dopomoc, záchrana | ||
Řádka 92: | Řádka 134: | ||
# [[Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] (19:40–20:25): Martin, konzultant Jarek | # [[Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví]] (19:40–20:25): Martin, konzultant Jarek | ||
− | |||
− | |||
− | |||
# Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek | # Program a organizace ČOS (15:30–16:15): Martin, konzultant Jarek | ||
#* [[Systém vzdělávání cvičitelů]] | #* [[Systém vzdělávání cvičitelů]] | ||
Řádka 107: | Řádka 146: | ||
# [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek]] — Hodina s hudbou (19:35–20:20): Zuzana | # [[Příklady stavby, vedení a organizace cvičebních jednotek]] — Hodina s hudbou (19:35–20:20): Zuzana | ||
− | |||
− | |||
− | |||
# Atletika (1. část)(8:30–9:15): Jarek, konzultace Martin | # Atletika (1. část)(8:30–9:15): Jarek, konzultace Martin | ||
#* [[Pravidla atletiky]] | #* [[Pravidla atletiky]] | ||
Řádka 119: | Řádka 155: | ||
# [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (13:20–14:05): Jarek, konzultant Martin | # [[Zálesácký závod zdatnosti|Pobyt v přírodě, ZZZ]] (13:20–14:05): Jarek, konzultant Martin | ||
− | |||
− | |||
− | |||
# Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | # Sportovní hry — [[Ringo]] (15:30–16:15): Martin | ||
# [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (16:15–17:00): Martin | # [[Ultimate frisbee|Sportovní hry — Ultimate frisbee]] (16:15–17:00): Martin | ||
Řádka 134: | Řádka 167: | ||
== Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == | == Úterý 18. 7. 2017 15:20–20:25 (6 vyuč. jednotek) == | ||
Prezence a převlečení (15:20–15:30) | Prezence a převlečení (15:20–15:30) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
# Atletika (2. část)(16:20–17:05): Radka, konzultant Martin | # Atletika (2. část)(16:20–17:05): Radka, konzultant Martin | ||
#* [[Organizace závodu|Atletika — organizace závodu]] | #* [[Organizace závodu|Atletika — organizace závodu]] | ||
Řádka 157: | Řádka 187: | ||
# [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (19:40–20:25): Martin | # [[První pomoc, zdravotní zajištění|Předlékařská první pomoc]] (19:40–20:25): Martin | ||
Průběžné testy, které jste dosud nepsali (Historie a odborná terminologie; Anatomie; Pedagogika a psychologie)(20:25–20:40) | Průběžné testy, které jste dosud nepsali (Historie a odborná terminologie; Anatomie; Pedagogika a psychologie)(20:25–20:40) | ||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
− | |||
--> | --> | ||
Aktuální verze z 16. 7. 2018, 22:40
Školení letos vzhledem k malému počtu přihlášených nebudeme realizovat!
Zájemci, obraťte se na Martina Šimůnka pro další informace!
- Materiály ke školení jsou především podkladem k samostudiu.
Obsahují nebo odkazují na:
- kostru základního učiva (často ji lektor doplňuje o obsah, který není účelné připisovat — provedení dopomoci,...)
- a doplňují výklad o některé další podrobnosti
Pondělí 25. 6. 2018 15:00–18:00 (3 vyuč. jednotky)
- Úvodní schůzka (15:00 – 15:30)
- Úvod, seznámení s požadavky
- Základy odborné terminologie (1. část)(15:35–16:20): Martin
- Základní polohy a pohyby končetin z těchto poloh
- Stavba cvičební jednotky, organizace cvičenců (16:25–17:10): Jarek
- Kondiční a zdravotně orientovaná cvičení (1. část)(17:15–18:00): Martin
- Principy a postup rozcvičení
- Ukázka rozcvičení
Samostudium a domácí příprava (1. část)(4 vyuč. jednotky)
- Právní problematika a Bezpečnost a ochrana zdraví (1 vyučovací jednotka)
- O Sokole
- Historie Sokola (1 vyučovací jednotka)
- Činnost ČOS, program odboru všestrannosti
- Systém vzdělávání cvičitelů
- Program Sokola
- Anatomie (2 vyučovací jednotky)
- Soustava opěrná (není třeba znát jednotlivé kosti kostry hlavy, není třeba latinské názvy kostí)
- Soustava svalová
- Soustava oběhová
- Soustava dýchací
- Řízení organismu (není třeba znát všechny žlázy s vnitřní sekrecí, ale měli byste umět uvést příklad a znát princip, na kterém hormonální řízení funguje)
Školení letos vzhledem k malému počtu přihlášených nebudeme realizovat!
Zájemci, obraťte se na Martina Šimůnka pro další informace!